Nasıl Yahu’dan Merhaba…

Hani her işin bir hikayesi vardır derler ya! Tabi ki Nasıl Yahu’nun da bir hikayesi var. Zira ne tesadüftür ki, tam 10 yıl sonra aynı gün (17 Ocak) “Nasıl Yahu” ekibi olarak herkese “Merhaba” diyerek yayın hayatına başlıyoruz. Dile kolay aradan çok ama çok uzun zaman geçmiş. Aslında Hakkımızda sayfasında kendimizden bahsediyoruz ama bu yazıda daha çok işin başlangıç hikayesini anlatmayı düşündük. Bu ilk yazımız olduğundan biraz da sohbet havasında olsun istedik.

O Halde “Merhaba”

Girişte 10 yıl sonra başlıyoruz demiştik. 10 yıl sonra derken aslında Silas’ın aklındaki fikrin bu sefer gerçekten başlayacağını ve devamlılığını sağlayacağını düşünerek belirtiyoruz. Çünkü bundan önceki çalışmalarını hayata geçirmediği için veya sürekli yarıda bıraktığı için kendine biraz kızgın.

Eee ne demiş Miguel de Cervantes: “Bilirsin, başlamak bitirmenin yarısıdır”. O zaman biz de hadi başlayalım dedik. Bilginin ve bilgi edinmenin bir sonunun olmadığının farkında olarak devam etmeye niyetliyiz. Zaten bu durumun en güzel yanı da sürekli öğrenmek ve paylaşmak değil mi? Dolayısıyla, başlıyoruz ama bitirmeyi hiç düşünmüyoruz, gücümüz yettiği müddetçe de buradan yazılarımızı sizlere ulaştırmaya çalışacağız.

Uzunca bir girizgahtan sonra tekrar Merhaba diyerek sizleri selamlıyoruz.

Nasıl Yahu herkese merhaba der
Nasıl Yahu herkese merhaba der

Dileğimiz

Bundan sonraki günlerde içeriği güzel ve daha da önemlisi faydalı bilgileri bu platformdan sizlerle paylaşabiliriz. Çünkü o zaman Silas’ın ara sıra hissettiği ve söylendiği “Yahu! Neden tam olarak başlamadık? Tembellik ettik!” dediği yakınmalarının bir nebze de olsa telafisini sağlayabiliriz.

Sürekli olarak Silas’ın adı geçse de, bu platformun hayata geçmesini sağladığı için biraz torpil yapmış olabiliriz kendisine :), Nasıl Yahu ekibi olarak yazılarımızı buradan paylaşacağız. Her birimizin farklı alanlarda merakları ve bilgi birikimleri var. Ortak özelliklerimiz ise öğrenmeyi ve öğrendiklerini paylaşmayı seven insanlar olmamız.

Hayata dair merak edilen bilgilere ilişkin paylaşımlarda bulunacağımız Nasıl Yahu platformundan sizlere selam verirken, bilgilerin siz değerli Nasıl Yahu okurlarına faydalı olmasını umuyor ve hayatınız boyunca yüzünüzden gülümsemenin hiç eksik olmamasını diliyoruz.

Naçizane kendimiz için de bu serüvende gayretlerimizin daim, emeklerimizin de yerini bulduğu yani Nasıl Yahu’nun çok okunan ve örnek gösterilen bir platform olduğu günleri görmeyi umut ediyoruz.

Saygılarımızla…

Nasıl Yahu Ekibi

Yazıyı paylaş:

Similar Posts

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir